چیستای کودک با هدف ارتقای سطح فرهنگی، آموزشی و تربیتی کودکان در سه سطح کودک، خانواده و نهادهای آموزشی تاسیس گردیده است. ما بر آنیم با گردآوری به روز ترین و مناسب  ترین مقالات و محصولات به این مهم دست یابیم. مقالاتی که در سایت چیستای کودک خواهید یافت از آخرین تحقیقات در زمینه کودک اخذ گردیده اند. شما می­توانید در هر مسئله که در مورد کودک خود با آن مواجهه هستید به این سایت رجوع و جواب خود را به ساده ترین و علمی ترین   نحوه پیدا کنید.

در کنار این مسائل، خانواده ها می توانند با کمال آسودگی اجازه دهند تا فرزندشان از کارتون ها و داستانهای صوتی این سایت که محتوای آموزنده دارد، استفاده کند. همچنین آخرین محصولات آموزشی در زمینه کودک به همراه طراحی اتاق های ویژه برای کودکان عادی و کودکان با نیازهای ویژه در این سایت قابل دسترسی می باشد.

 همچنین نهادهای آموزشی  مانند مهدهای کودک و مدارس در زمینه کودک و مسائل آموزشی مقالات مفید و کاربردی را خواهند یافت. به علاوه، نهادهای آموزشی، عموما مایحتاج آموزشی مدرسه خود را در این سایت می توانند براحتی تامین کنند. در ضمن نهادهای آموزشی می توانند طراحی کلاس و  فضا برای دانش آموزان و مراجعین خود را بر اساس آخرین استاندارهای روز دنیا  به ما سفارش دهند.  

در نهایت، خود کودکان در این سایت از دیدن و شنیدن کارتون های و داستان های جذاب و آموزشی را لذت خواهند برد.

رسالت چیستاکودک

چیستای کودک  بر آن است که راهنما و یاوری باشد برای پدر و مادران و موسسات وابسته به کودک تا کودک را به عنوان فردی دارای فهم، خلاقیت و قوه ابتکار،هوش و.... ببنیند. رسالت‌های چیستای کودک به طور خلاصه شامل موارد زیر می باشد:

 1. گستر فرهنگ ارتباط موثر و سالم با کودک ؛
 2. راهنمایی گروه‌های مخاطبان با موضوعات مختلف در زمینه کودک.
 3. کمک به ساده کردن و دسترس پذیر کردن مقالات علمی در مورد کودک و بهداشت مادر و خانواده.
 4. پیوندسازی و مفهوم‌سازی ارتباط معلم و مادر با کودک .
 5. گسترش فرهنگ نقد و گفتگو در خانواده و در بین موسسات وابسته به کودک.
 6. کمک به خانواده ها در راستای تربیت و شکوفایی استعدادها بچه ها
 7. ساخت و راه‌اندازی فضاهای ویژه برای کودکان با هدف‌های سرگرمی، فرهنگی و هنری
   

 تعهدات چیستای کودک

 • چیستای کودک در چارچوب قوانین و مقررات قانونی کشور فعالیت می‌کند و از ارائه هرگونه گزارش و خبری که بازدارنده‌ی فعالیت آن باشد، پرهیز می‌کند.
 • اخبار، گزارش‌ها و مقاله‌ها، سند و تصویرهایی که در چیستای منتشر می‌شود، با نام تهیه‌کننده همراه خواهد بود.
 • چیستای کودک از آگهی‌های بازرگانی که به زیست سالم و حقوق کودکان دست‌اندازی کند، پرهیز می‌کند و آگهی‌های بازرگانی که به زیست سالم و حقوق کودکان یاری برساند با تخفیف‌های ویژه منتشر می‌کند.
 • چیستای کودک از دریافت کمک‌هایی که با هدف وابستگی سیاسی و تبلیغاتی صورت بگیرد، پرهیز می‌کند.
 • چیستای کودک کوشش می‌کند که ترویج گر اخلاق انسانی باشد و از انتشار هرگونه اخبار و گزارشی که به زندگی خصوصی مردم و به ویژه کودکان و نوجوان آسیب برساند، بپرهیزد.
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران